19 червня 2021 року (0532) 59-42-70 Мапа сайту

Історія кафедри починається з 1952р., з харківського періоду УМСА. До створення кафедри був лише курс фізичного виховання, лікувальної фізкультури та лікарського контролю, який очолював Є.М.Євдокімов. Першою завідувачкою кафедри (до 1973р.) була старший викладач О.В. Харламова. На кафедрі працювали викладачі: В.І. Дубовик, Є.М. Мілєнін, Л.Г. Миронов, а в період з 1964р. до 1966р. – А.М. Мурза, П.І. Грама, Н.І. Палатник. У цей період почали функціонувати спортивні секції з 6 видів спорту: волейболу, баскетболу, лижного спорту, плавання, художньої гімнастики, легкої атлетики. З 1967р. , коли інститут було переведено до м. Полтави, кафедра поповнюється викладачами Л.II. Крохмалем, М.М. Світловою, В.Д. Посесором, Б.Д. Дзюбою, І.М. Козубом, В.М. Чернявським, В.М. Калашником, Г.Д. Козленко, Є.ІІ. Сосненком, С.В. Калюгою, Н.М. Дубровською, А.М. Антоненко, О.О. Івахненком, П.І. Губкою, А.М. Хімічем, Б.Б. Сенчуком та майстром спорту міжнародного класу з плавання СРСР С.Г. Копчиковою.

З 1973 і до 1990р. кафедру очолював доцент Л.П. Крохмаль. У 1981р. кафедра зайняла перше місце в огляді-конкурсі кафедр медичних вузів СРСР. У 1968р. кафедра фізичного виховання і спорту була об’єднана з курсом лікувальної фізкультури та лікарського контролю. У штат кафедри увійшли спеціалісти з лікувальної фізкультури та лікарського контролю: доцент В.Є. Новицький та кандидат медичних наук О.Л. Єрьоміна, яка на той час працювала над кандидатською дисертацією на тему: "Оздоровчий біг і механізм регуляції фізіологічних систем". Вона ж згодом очолювала колектив кафедри з 1990 по 1995р., ставши доктором медичних наук. У цей період проводяться наукові дослідження з теми: "Клініко - фізіологічні обґрунтування оздоровчих, фізичних та оптимальних режимів тренувань осіб різного віку".

Майстр спорту міжнародного класу з плавання СРСР С.Г. Копчикова

У 1996р. курс лікувальної фізкультури та лікарського контролю був відокремлений від кафедри. Вона набула статусу кафедри фізичного виховання та здоров’я. Її завідуючим став відмінник освіти СРСР, кандидат педагогічних наук доцент М.П. Римар, якому у 2007р. колегією МОН України було присвоєно вчене звання професора, а у 2007р. було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

У колектив прийшли молоді викладачі І.М. Литвиненко, О.І. Погребняк, А.А. Слинько, О.В. Лупало та 6 осіб навчально - допоміжного персоналу. Велика увага приділяється удосконаленню навчально-виховного процесу, зміцненню матеріально-технічної бази, науковим дослідженням та розвитку спорту в академії.
 У 1999р. введений в експлуатацію спортивно-побутовий комплекс по вул. Луценка, 44, біля гуртожитків № 3, 4 з 4-ма спортивними залами, загальною площею 1850 кв.м. Заняття з фізичного виховання проводяться на І-ІІ курсах. Працюють секції спортивого вдосконалення  з 16 видів спорту. Ведуться наукові дослідження на тему: "Динаміка фізичного розвитку і фізичної підготовленості студентів І-ІІ курсів", працює науковий студентський гурток.

В 2010 році склад кафедри поповнили  нові фахівці: А.В. Ємець, В.І. Донченко, кандидати  педагогічних наук, доцент  Губка П.І. та Іванов В.І.

З травня 2012 року кафедра реорганізована в кафедру фізичного виховання і здоров’я, фізичної реабілітації, спортивної медицини. Очолює кафедру доктор медичних наук, доцент Бойко Дмитро Миколайович. З введенням нових напрямків роботи кафедри змінено кількісний  склад  викладацького  контингенту. Прийшли нові викладачі : Р.Г. Білуха, кандидат медичних наук, доцент К.В. Шепітько, асистент Є.Ю. Страшко.

З грудня 2019 року назву кафедри змінено на: «Кафедра фізичного виховання і здоров’я, фізичної терапії, ерготерапії з спортивною медициною та фізичною реабілітацією».

Основним напрямком роботи кафедри є залучення студентів до здорового способу життя засобами фізичного виховання, активізування спортивної діяльності, ознайомлення з сучасними технологіями фітнесу, здоров’язбереження та фізичної реабілітації.